Город

Баклажани люблять поїсти: моя схема підгодівлі

Баклажани не вписуються в засвоєну мною схему підживлень овочів і всіх плодових культур.

А схема така:

  • під час нарощування бадилля, листя, пагонів необхідний переважно азот;
  • під час бутонізації і цвітіння азотом годувати припиняю, вношу комплексну суміш з переважанням калію і фосфору, звичайно, в складі є мікроелементи.
  • для росту зав’язей ще раз через 10-14 днів повторюю попередню підгодівлю з калієм, фосфором і мікроелементами.

Схема мною перевірена і працює відмінно для всіх, крім баклажанів. До цього теж дійшла через власний досвід.

Не вірила іншим садоводам

Вбила собі в голову наведену вище схему і їй слідувала. Одного разу на ютубі дачниця показала свою теплицю з перцем і баклажанами. Якраз вона вносила підгодівлю.

І пояснювала: “Перці вже почали цвісти. Азот, органіку більше під них не вношу”. Я про себе думаю: “Правильно, по моїй схемі”.

Дачниця далі продовжує, показує баклажани і каже: “А ось баклажани люблять поїсти. Хоч і цвітуть вже, але я їх ще раз поллю органікою”. Вже не пам’ятаю, що вона там робила, може, настій кропиви або посліду.

Я тоді обурилася. Як же так, баклажани вже цвітуть, їм потрібен калій, а вона азот все ще ллє.

Сама перевірила випадково – полила настоєм кропиви

У мене на той момент був невеликий досвід вирощування баклажанів і зовсім неуспішний. Зав’язувалися по 1-2 плоди на кущ. Списувала це на наш сибірський клімат, адже вирощую все у відкритому грунті, без теплиць.

Але ось одного разу влітку знову стоять баклажани з одиничними квіточками, плодів немає, а вже літо в розпалі. Картопля цвісти зібралася. І я вирішила наполягти для неї бочку кропиви.

Загалом, це була моя перша і остання бочка. Нанюхалась, намазалася вдосталь, на все життя вперед. Так ось, вся бочка під картоплю не пішла, багато залишилося. Ми з чоловіком, вже не розводячи виливали все під кущі та дерева. Всі вижило!

І ще залишилося. Тут мій погляд впав на неврожайні баклажани. Подумала: “Все одно з них толку вже ні, гірше не буде”. І полили ми квітучі баклажани, всупереч моїй схемі.

Що тут почалося! Вже на другий день листя перетворилися з блідо-зелених до насичено-зелені. Через тиждень мої баклажани мали пишний вигляд, з величезними листками-лопухам, з’явилися плоди.

Тепер я даю баклажанів на одну азотну підгодівлю більше, ніж томатів і перців.

Ще одна чарівна підживлення – за кольором

Крім того, одного разу мене так само врятувала підживлення за кольором. Про неї я . Повторю коротко.

Рецепт знайшла в архіві якогось форуму садівників, переписала на папірець.

У 10 л води розчиняли:

  • сечовину – 1 ст. л. ;
  • сульфат калію – 1 ст. л. ;
  • порошку борної кислоти – 5-10 м;
  • марганцівки стільки, щоб розчин став рожевим.

Так підгодовували баклажани по листю в радянські часи, коли в магазинах не було достатку добрив і готових сумішей, як зараз.

Рецептом користуюся третій рік поспіль, результатом і урожаєм баклажанів задоволена.

Разом! Моя сьогоднішня схема підгодівлі баклажанів

Висаджую без квітів, перший коронний видаляю.

  • Через тиждень після висадки вношу органіку або мінеральне азотне добриво.
  • Ще через 10-14 днів, на початку цвітіння і плодоношення, повторюю попередню підгодівлю. Плюс, обприскую по листю (рецепт вище).
  • Ще через 10-14 днів, у час масового цвітіння та плодоношення, зростання перших зав’язей, повторюю позакореневе підживлення по листю і тепер вже вношу комплексну суміш з переважанням калію і фосфору під корінь.

Для підживлення під корінь беру готову суміш в магазині спеціальну для томатів, перців і баклажанів, якщо ні, то універсальну для овочів. Моя улюблена – на основі гумусу від місцевого виробника. Дивлюся на склад, співвідношення N-P-K, вибираю ту, що підходить саме зараз.